Műveink
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Műveink

A Mutáns Menhely tagjainak művei
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Gyilkosság Általi Szerelem

Go down 
SzerzőÜzenet
Amanda-Jane Cassiedystra
Admin
Amanda-Jane Cassiedystra


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2007. Dec. 05.

Gyilkosság Általi Szerelem Empty
TémanyitásTárgy: Gyilkosság Általi Szerelem   Gyilkosság Általi Szerelem Icon_minitimeCsüt. Dec. 06, 2007 2:19 pm

Gyilkosság általi szerelem

fsz.:Ann Gedder, Bob Nelson

(krimi)

Ann egy hétköznapi személy. Orvos a Los Angeles-i megyei kór házban, hogy pontosak legyünk szülész-nőgyógyász.Ő az osztályon a legjobb.Most éppen a barátnőjnél, Laránál van egy kis lelki támasz miatt.:
-Mondd el, hogy mi történt.
-Haza mentem, és ott találtam őt a szomszédunkkal a nappaliban a kanapén.
-Most mihez fogsz kezdeni?
-Először is lakhatnék nálad ameddig nem találok egy másik lakást?
-Hát persze.
-Miután találtam lakást, felveszek egy albérlőt.
-És aztán?
-Folytatom az életem, hisz ez csak egy megcsalásos-szakítás volt, nem halok bele.
-Helyes, na látod ezt így kell csinálni! A most hétvége utáni Hétfőn ráérsz?
-Hát persze, de miért?
-Mert akkor elmegyünk bulizni,hogy elfelejtsd az egészet.
-Rendes vagy, de most elmennék aludni, ha nem baj.
-Nem baj, menj csak.Jó éjt!
-Köszi neked is.
Hosszú és pihentető éjszaka után jól esik, hogy itt a reggel ami a tegnap után talán szerencsét hoz. Ma Ann szabadnapos és lakást keres, és a szerencse úgy hozza, hogy talál is egyet, amit rögtön meg is vesz.Még aznap beköltözik, és hirdetést ad fel a három üres szobára ami neki nem kell. Szerencsétlenségére három fura nő költözik be:az egyik Luci a színésznő kisebb szerepekkel; a másik Amanda egy amatőr énekesnő,aki még nem futott be és kedveli a sötét"mágiát"; a harmadik Judy egy könyvtáros, aki elég csendes.
Másnap Ann dolgozni megy, miközben váratlanul telefont kap a barátnőjétől:
-Ma munka után lécci menjünk, üljünk be egy kávézóba, mert feltétlenül beszélnünk kell!
-Jó, de mi a baj?
-Majd ott elmondom.
-Oks szia!
-Szia!
Ann-nek ma nem volt sok páciense, tehát hamar végzett. Larával együtt mentek a kávézóba. Egy sikátoron át vágtak, amikor iszonyatos bűz csapta meg az orrukat.
-Mi ez Lara?
-Nem tudom Ann.
Pár lépéssel arrébb egy férfit láttak feküdni a földön, egy golyó által hagyott bemeneti nyílással a hátán. Lara felsíkoltott.
-Nyugi Lara! Most legalább tudjuk, hogy honnan származik ez a rettenetes bűz.
-Most mit tegyünk?
-Szerinted? Hát nem kézenfekvő?Hívjuk a rendőrséget.
-Akik minket fognak gyanúsítani.
-Ne hülyülj!
Ann fogta a telefonját, és híyta a rendőröket:
Jó napot!Egy gyilkosságot szeretnék bejelenteni. Hogy hol?...A Sweet Street 85-87 közötti sikátorban történt. A nevem: ...Ann Gedder. Jó megvárjuk önöket itt.
-Na mit gondolsz miért kell őket itt megvárnunk?Hogy letartóztassanak minket.
-Dehogy is! Csak ezért, hogy felvegyék a vallomásunkat.
-És utána letartóztatnak minket. Na én húztam innen.
-Akkor te leszel az első számú gyanusított.
-Tudod mit? Akkor várok.
-Helyes. Nézd már itt is vannak.
A rendőr kiszáll a kocsiból és üdvözli a várakozókat:
-Jó napot James Tailor vagyok, ő pedig Lill Peter laboros.
-Jó napot Dr. Ann Gedder a nevem én vagyok a bejelentő. Ő a barátnőm: Lara Mening.
Közben megérkezett egy férfi és egy nő. Ők is helyszínelők voltak.
-Bocsi a késésért Lill nagy volt a forgalom.
-Jó most nem lényeg. Sara gyere segíts. Bob te meg vedd fel az adataikat.
-Miért az adatok nem inkább a vallomást?
-Nem késő van, ma az adatokat veszed fel, holnap majd a vallomásukat.
-Oké Lill, te vagy a főnök.
Bob oda megy a csajokhoz, de Lara pánikba esve elájul. Hívják a mentőket de mire megérkeznek, már Lara tökéletesen van. Mielőtt megérkezett a mentő Bob felvette az adatokat, hogy hol dolgoznak és hol laknak a lányok.
Ann amint hazaért, elmondta lakótársainak, hogy mi történt.
-Luci, arra gondoltam, hogy esetleg holnap kölcsön adhatnád az egyik ruhádat, és ki is festhetnél, hogy jól nézzek ki.
-Jó, ahogy gondolod.
-Na várj csak egy kicsit, én Amanda, kikérem magamnak, hogy én adok kölcsön ruhát, és Luci majd kifest. Jó?
-Nekem jó, és neked Luci?
-Na jó, de ne aggódj, én nem csapok hisztit.
-Köszi.
Ann felhívta telefonon Larát:
-Szia!
-Szia! Igen már jobban vagyok.
-Tudom...
-Honnan? Talán telepátiás átvitellel?
-Nem de ez most nem lényeg, légyszi hagyj végig mondani a mondatot.
-Oké. De ez nem hangzik valami jól.
-Egy szívességet szeretnék kérni.
-Na, hogy tudtam!
-Szóval lécci hívd fel Lill Petert, hogy holnap ki, és mikor jön felvenni a vallomást, mert, hogy te holnap nem dolgozol, és hogy mikorra kapd össze magad. Oks?
-Igen 10 perc múlva hívjál.
-Jó.
-Na kit hívtál?
-Mi ez a nagy kíváncsiság Luci? Na jó ha akarod tudni, akkor elmondom. Larat a barátnőmet, akit 10 perc múlva vissza kell hívnom.
10 perc múlva:
-Ann letelt a 10 perc.
-Köszi Judy!
Ann ekkor felhívta Larat, aki a következőket mondta:
-Lássuk csak. Mr. Bob Nelson jön, és délután 4-kor. De miért is olyan fontos ez neked Csak nem belezúgtál?
-Nem, nem, dehogy, csak szerettem volna tudni.
-Na, persze, én meg Csipkerózsika vagyok.
-Hát igen! Tényleg az vagy, mivel elég sokáig szoktál aludni. Ha-ha-ha!
-Na jó elismerem rossz hasonlat volt.
-De a következő kérdésem az, hogy ki az a Mr. Bob Nelson?
-Nem igaz. Hát ezt sem tudod? Ő az aki felvette az adatainkat.
-Ja akkor már tudom, hogy ki.
-Na végre. Ugye most hagysz aludni?
-Hát persze. Jó éjt.
-Ja neked is.
A telefon után Lucinak kezdett összeállni a kép úgyhogy rákérdezett:
-Milyen Mr. Bob Nelsonról beszélt Lara?
-Aki holnap mindkettőnktől felveszi a vallomást.
-Milyen vallomást?
-Találtunk egy hullát, és jelentettük a rendőrségnek, és a helyszínelők kijöttek, de nem volt idő a vallomást felvenni, tehát holnap itthon veszik fel.
-Ááááá, és ez a Mr. Bob Nelson véletlenül nem egy nagyon helyes srác aki neked nagyon bejön?
-Hát...helyesnek helyes, de nem hinném hogy bejönnék neki, mert tipikusan annak a fajtának néz ki, aki a modellekért, színésznőkért, énekesnőkért rajong.
-Ez pech! Ugyanis rajtad kívül itt mindenkinek van pasija, de ha az ilyenek jönnek be nki, akkor teszünk róla, hogy úgy nézz ki!
-Ja persze! Na mindegy én álmos vagyok, úgyhogy megyek aludni. Sziasztok!
-Szia!
Másnap Ann délig aludt, mivel nem kellett aznap dolgoznia. Hamar kész volt, már fél egyre elkészült. Gyorsan elszállt az idő amikor fél négykor elkezdett készülődni. Végszóra pont kész lett. Egy gyönyörű királykék ruha volt rajta szépen ki volt festve a haja pedig le volt engedve.
*
Bob már izgult mikor Ann ajtajához ért. Tetszett neki. De szerinte Ann-nek a "hősök" tetszhetnek, ő pedig nem az." Egy nagy levegő nem kell izgulni, biztos a barátjával van csak bekopogok, és elmondja a vallomását aztán megyek. Gyerünk!" Kopp-kopp. Léptek hangzanak, s nyílik az ajtó. Nem ő nyitott. Talán egy barátnője. Bob köszönt:
-Helló Dr. Ann Geddert keresem.
-Szia! Bob Nelson ugye? Szerencse, hogy Ann elkészült. Mindjárt szólok neki jó?... Addig ülj le.
-Oké.
-Ann gyere! Megyek nem akarok zavarni.
-Hello Mr. Nelson.
-Hello...ööö aa vavavallomás.
-Áááá igen. Szóval, amint végeztem a munkával, Laraval egy kévézóba indultunk, de egy sikátoron keresztül le akartuk vágni az utat, amikor rettenetes szag csapta meg az orrunkat. Egy kicsit arrébb egy férfi feküdt, amikor odaértünk mellé láttuk, hogy lőtt sebe van. Megnéztem biztos ami biztos alapon, hogy él-e. De nem élt, tehát felhívtam a rendőrséget, aztán megnyugtattam Larat, mert félt....Ennyi!
-Érdekes, Lara azt mondta, hogy maga félt.
-Nem, én nem féltek semmitől. És maga?
-Én se. Miért?
-Csak puszta kíváncsiságból.
-Ennyi erővel miért öltözött így fel, talán megy valahova?
-Nem, csak felpróbáltam, hogy hogy áll, mert holnap bál lesz a Sun Street 35-ben, este 8-kor. És elmegyek rá, hátha összejövök valakivel. Jó ötlet nem?
-Ne haragudjon mit is mondott hol? És mi? Mikor?
-A Sun Street 35-ben. Bál. Este 8-kor. Még valami kérdés?
-Nem nincs. Köszi a vallomást. Szia.
-Viszlát.
Bob mikor kilépett az ajtón felhívta a haverját, hogy nézzen utána ennek a bálnak. Kiderült, hogy igaz, így Bob elhatározta, hogy ő is el fog menni erre a bálra.
Ann szíve repdesett örömében, mert hallgatózott az ajtón." Mégsincs barátnője, és talán tetszem neki."
-Na mi történt?
-Luci! Rám hoztad a frászt! Holnap a bálba viselhetem ezt a ruhát, mert ő is ott lesz. Hallottam.
-Nem szép dolog hallgatózni.
-Tudom, de muszáj volt.
-Jó oké, tudom, van ilyen. De holnap én is elkísérlek a bálba. Jó?
-Oké.
Hamar eljött az este, és utána a másnap. Vasárnap volt és hamar eljött az este. Mindenki elkészült és mentek a bálba. Ann megérzése nem csalt tényleg ott volt Bob.
-Nézd Luci ott van.
-Aha látom.
-Hogyan hívjuk fel a figyelmét?
-Na gyere, már kitaláltam.
Luci felment a színpadra, Ann-nal együtt és beleszólt a mikrofonba:
-Figyelem Mr. Bob Nelson fáradjon a színpadhoz, hogy felkérje azt táncolni, aki miatt ma eljött a bálba.
"Mi a... talán Ann itt van? De...nem láttam bejönni az ajtón. De inkább megyek, próba, szerencse."Mire odaért Ann-ék lemente a színpadról és már ˝beszélgettek˝.
-Te megőrültél?Mi volt ez?
-Ez segítség volt neked, hogy a lovagod jöjjön, és kérjen fel táncolni. Már jön is. Na én lépek. Hello Bob!
-Hello!...Ann, maga az?
-Igen.
-Gyönyörűen néz ki. Ezért nem ismertem meg.
-Köszönöm.
-Jön táncolni?
-Hááát, ha ezentúl nem magázzuk egymást.
-Jó! Tehát akkor jössz táncolni?
-Igen.
Luci arról is tett, hogy nagyon közel táncoljakak egymáshoz, mivel megkérte a karmestert, hogy lassú számot játszanak. Amint megkezdődött a szám Bob és Ann arra táncolt, de Ann belevörösödöt. Szerencsére Bob nem látta. Az este úgy végződött, hogy Bob a névjegykártyáját Ann táskjába csúsztatta.
Ann ezt otthon nem vette észre, és a koszos papírzsebkendőkkel együtt kidobta a szemétbe. 1 héttel később egy bolt előtt összetalálkoztak.
-Szia Ann! Mondd csak nehezedre esett volna felemelni a kagylót és felhívni!
-Mi? Miről beszélsz? Felhívni? Dehát nincs is meg a számod!
-Na persze! Én is ezt mondanám a helyedben, hisz tudod jól, hogy a táskádba csúsztattam.
-A francba! Nem tudtam, lehet, hogy kidobtam a papírzsepikkel együtt?
-Tudod mit menjünk és üljünk be egy kévézóba és ott beszéljük meg az egészet, mert megfagyok. Jó?
-Jó menjünk.
A kávézóba:
-Most akkor mi van Ann?
-Az a helyzet, hogy a ruha az egyik barátnőmtől van kölcsönben, és a táska is, ezért a bál után a kulcsomon és a telefonomon kívül mindent kidobtam belőle megnézés nélkül.
-Aha...szóval akkor ezért nem hívtál....Mi lenne, ha megadnád a számod?... és én is az enyémet?
-Jó, benne vagyok. De miért?
-Hááát...izé...ööö járnál velem?
-Háááát...izé...ööö...Mi?
-Azt kérdeztem járnál-e velem?
-Igen.
-Az jó....ööö most haza mész?
-Igen.
-Haza kísérhetlek?
-Hát persze, miután segítesz bevásárolni.
-Ööö...jó hát végül is miért ne?
-Nincs találkozód senkivel?
-Nem, de ha lenne, miattad szívesen lemondanám.
Kiléptek a kávézóból, mert már mindketten megitták a kávéjukat.
-Egyépként hogy áll a nyomozással a mi ügyünkbben?
-Elég jól. Képzeld, hogy megvan a gyilkos. Ez a jó hír, viszont van egy rossz is.
-Ez tényleg jó! De ugye nem az a rossz, hogy kizártak az ügyből miattam?
-Dehogy is. Nem tudják, hogy van köztünk valami.
-Hát akkor mi a rossz?
-Háát...nem tudom hogy kezdjem.
-Na gyerünk a végén még le fog menni a Nap.
-Szóval a barátnőd nem alaptalanul félt.
-Ezt hogy érted? Csak nem ő a gyilkos?!
-Nem..
-Még szerencse!..Ja bocsi!
-Semmi gond. Szóval...az a helyzet, hogy Lara, azért nem akarta, hogy értesítsd a rendőrséget, mert ő tudta, a találkozásotok előtt tudta meg, hogy a ba...izé exbarátja ölte meg a hullát, de azt nem tudta, hogy hol, és ezért hívott téged,hogy megkérjen hogy segíts neki bejelenteni ezt az esetet.
-Aha,így már érthető a viselkedése.
-Holnapra van terved?
-Nem, miért te tudsz valami jót?
-Elmehetnénk vacsizni, aztán eljöhetnél hozzám.
-Ez egész jól hangzik.
Két hónappal később. Ann odaköltözik Bobhoz majd később összeházasodnak és ikreik születnek.

The end
Vissza az elejére Go down
https://menhelyvers.hungarianforum.com
 
Gyilkosság Általi Szerelem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Műveink :: Lauren Alexa Wind művei :: Novellák-
Ugrás: